Tipy a rady pro dům, byt i zahradu


  • Bezpečnostní trezory jsou praví strážci vašich pokladů v práci i doma Každý máme nějakou tu vzácnost, památku či poklad, o který bychom neradi přišli a jejichž ztráta by nás více než mrzela. Ať už potřebujete bezpečně ukrýt hotovost, důležité dokumenty, cenné šperky či dokonce zbraň, bezpečnostní trezor by ve vaší domácnosti či kanceláři rozhodně neměl chybět.
  • Velký průvodce vánočními dárky 2016 Protože Vánoce už pomalu klepou na dveře, připravili jsme pro vás velký průvodce dárků 2016! Už si nelamte hlavu, čím obdarujete svého dědečka, děti nebo rodiče. Pomůžeme vám překvapit celou rodinu včetně domácích mazlíčků.
  • Reflexní prvky jsou již ze zákona povinnou výbavou chodců Prezident Miloš Zeman podepsal zákon, který chodcům předepisuje povinost používat reflexní prvky (odrazky, reflexní pásky, reflexní samolepky, vesty atd.) na silnicích mimo obec. Pokud tuto povinnost porušíte hrozí Vám pokuta až 2000 Kč.
  • Vybíráme dětskou chůvičku, na co si dát pozor? Budoucí rodiče možná právě řeší otázku výbavičky pro své miminko, které se zanedlouho narodí. Pokud přemýšlíte, jak si užít klidné večery, ať už na dovolené nebo doma s přáteli, určitě se vám bude hodit dětská chůvička. Díky ní budete vždy vědět, zda váš drobeček v klidu spinká a vy si můžete na chvíli odpočinout. Chůvičky jsou vhodné pro běžné dny, ale i příležitostné používání.
  • Powerbanky – jak si vybrat tu pravou? Zahradní párty, dovolená na horách nebo třeba výlet kolem Macochy. Co mají tyto činnosti společné? Dají pořádně zabrat baterii našeho chytrého telefonu. Od telefonu nebo tabletu především vyžadujeme to, aby fungoval vždy a všude. Což díky velké spotřebě energie a rychle se vybíjejících baterií není vždy snadný úkol. Nicméně jednoduché řešení existuje, externí baterie neboli powerbanka. Dnešní trh nabízí širokou škálu záložních zdrojů energie různých značek, přičemž za některé utratíme pár stokorun za jiné několik tisícovek. Jak si tedy vybrat?
  • Možnosti a trendy vánočního osvětlení a dekorací Víte, že přes léto jsou vánoční dekorace a osvětlení nejlevnější? Tak proč neušetřit a nezchladit se alespoň myšlenkami a nákupem všeho potřebného na Vánoce :-) Vánoce by nebyly Vánocemi bez patřičného osvětlení a symbolických dekorací. Světlo a výzdoba k nim totiž tak nějak patří, na což myslí i výrobci světel či dekoračních předmětů a speciálně pro tuto příležitost vytvořily bezpočet možností. Jak nasvítit a ozdobit váš dům, zahradu i interiér ve Vánočním období?
  • Nepodceňujte v dnešní době bezpečnost svých domovů V České republice za minulý rok opět vzrostl počet vloupání do nezabezpečených rodinných domů a bytů. Domy jsou vykrádány častěji než byty, protože mají více možností vstupu. Nebezpečná jsou především okna, nízko položené balkóny nebo hlavní vchod. Velmi lákavé pro lupiče jsou také garáže, dílny, sklepy a zadní vchody do domů, které bývají většinou jen zamčené. Jak se před vniknutím nezvaných hostů bránit?
  • Jak na cestách udržet jídlo a pití v chladu + tipy na osvěžení Také rádi jezdíte do přírody, nebo na chalupu? Léto jako to letošní nás vyhání z přehřátých domů a mnozí z nás utíkají do stínu lesa, nebo k vodě. Při svých cestách zajisté nezapomínejme na pitný režim. Co by mohlo být lepší, než chladná limonáda u vody? Pokud vyrážíme tam, kde jsou stánky, není jistě problém. Volíme-li ale variantu klidnějších zákoutí, kde není žádný kiosek, musíme myslet na to, co s sebou.
  • Fantastické stavebnice Merkur – najděte ve svých dětech technika! Notoricky známá stavebnice Merkur už skoro jedno století baví staré i mladé bez ohledu na generaci. Někomu může Merkur připadat jako zábava našich dědů, ve skutečnosti firma Merkur nikdy nepřestala vyrábět své kovové stavebnice a promýšlet další inovace. Jako flexibilní vzdělávací pomůcka se Merkur prosazuje i v zahraničí. Oči mladých i zralých mužů se při vzpomínce na tuto nejznámější českou hračku rozzáří. Důvod je jednoduchý. Merkur je symbolem poctivé zábavy, vynalézavosti, inteligence a hlavně tvořivosti. Jak ale stavebnice vypadají dnes? Co se změnilo? A jaké možnosti jsou na výběr?
  • Výběr zahradní lampy a jiného zahradního osvětlení Finální volba zahradní lampy závisí nejen na jejím typu a materiálu, z kterého je zhotovena, ale také na dalších stejně důležitých aspektech jako je napětí, bezpečnost, IP anebo druh napájení. Předem byste si měli také rozvrhnout a ujasnit, zda má osvětlení na vaší zahradě plnit dekorativní nebo praktickou funkci.