Tipy a rady pro dům, byt i zahradu


  • Vybíráme varnou konvici Varná konvice je snad nejpoužívanější domácí spotřebič. Vlastně si již ani neuvědomujeme její nepostradatelnost. Ale i konvice mají svou životnost a je potřeba občas koupit novou. Nabídka na trhu je opravdu široká. Podle čeho tedy vybírat a na co si dát pozor?
  • Poradíme Vám, jak si vybrat sluchátka do domácnosti i na sport Sluchátka jsou pro mnoho lidí součástí každodenního života. Ať už posloucháte hudbu při sportu, práci nebo jen tak po cestě tramvají, vždy se Vám budou hodit kvalitní sluchátka. Mají všestranné použití a díky své variabilitě uspokojí všechny uživatele od nenáročných po odborníky. Jak ale taková sluchátka vybrat? Každý bude mít rozdílné nároky. Hráč počítačových her bude mít jiná kritéria pro výběr než sportovec, který si chce zpříjemnit odpolední běhání. Dnes si popíšeme jednotlivé druhy sluchátek a ukážeme jejich možnosti.
  • Infografika : Procentní změna v prodejnosti dálkových ovladačů při MS 2015 v ledním hokeji Sledovali jste mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2015? Pokud ano, určitě ve Vás prohra našich hokejistů vyvolala určité emoce. Někdo zvládá stres a jiné negativní podněty lépe, někdo hůř. Televizní diváci ledního hokeje o tom určitě ví své. Podle námi zjištěných a porovnaných dat nejeden divák neudržel své nervy na uzdě a svůj vztek z prohry svého týmu si vybil na dálkovém ovladači ke své televizi, satelitu nebo DVB-T přijímači :-) Nevěříte? Prohlédněte si infografiku o vývoji prodejnosti dálkových ovladačů v mnoha státech světa v posledním týdnu mistrovství.
  • Rozdělení obalů na mobilní telefony Bezpečnostní nebo ozdobná pouzdra jsou od vzniku mobilního telefonu jeho nejoblíbenějším doplňkem. Obal Vám ochrání mobil před nárazy, poškrábáním a některé také před stříkající vodou. Jak si vybrat s nepřeberného množství tohoto příslušenství? Poradíme Vám.
  • Ruční svítilny, LED čelovky - jak vybírat? Jak vybrat tu nejvhodnější LED svítilnu nebo čelovku? Stačí jen vědět, na co svítilnu potřebujete. Výrobci se pokouší svým zákazníkům vyjít maximálně vstříc a modely přizpůsobují cílovým skupinám uživatelů. Můžete si proto vybrat moderní svítilny, ale také např. čelovky pro děti ve tvaru různých zvířat či postaviček z pohádek.
  • Výhody LED světel pro denní svícení a na co si dát pozor? Od 1. Července 2006 máme nový dopravní předpis, který se týká svícení. Od této doby mají povinnost všichni řidiči svítit po celý den. LED světla jsou pro celodenní svícení tou nejoptimálnější variantou potkávacích světel, kterou připouští zákon, což je velký přínos pro bezpečnost silničního provozu. LED světla totiž spotřebují daleko méně energie než běžné žárovky a současně i šetří ostatní žárovky v automobilu.
  • Jak si vybrat osobní váhu? Každý by měl vědět, kolik váží nejen kvůli svému vzhledu, ale především kvůli zdraví. A k tomu je logicky potřeba osobní váha. Na českém trhu najdeme poměrně širokou nabídku. Jak se v ní orientovat? Poradíme Vám s výběrem správné osobní váhy a rozebereme jejich rozdíly.
  • Vybíráte si pouzdro, batoh nebo brašnu na fotoaparát? Poradíme Vám Fotobrašnu potřebuje každý fotograf. Chrání drahý fotoaparát a umožní mu veškeré potřebné příslušenství mít stále u sebe. Na výběr máme také větší „fotobatohy“ a brašny, do kterých se vejdou i osobní věci. Jsou tedy ideálním přítelem při turistických výletech.
  • Postup zapojení LED pásku pod kuchyňskou linku - zkušenosti z praxe Pokud se chystáte osvětlit svou kuchyňskou linku LED páskem, určitě se Vám bude hodit několik praktických rad a zkušeností. Nedávno jsme s přítelkyní rekonstruovali náš nový byt a také si pořídili úsporný LED pásek pod kuchyňskou linku. Během instalace jsem vše fotil a natáčel a nyní se s Vámi o tyto postřehy a problémy během montáže rád podělím.
  • Karaoke, megafony a jiné zesilovače hlasu a zpěvu. Jak si vybrat? Pokud se chystáme na pořádání nějaké párty, oslavy, zábavy nebo jen přednášky, budeme určitě potřebovat nějakým způsobem zesílit hlas či zpěv. Možností je opravdu mnoho, ale jak si správně vybrat systém, který nám bude nejlépe vyhovovat pro naše účely? Poradíme Vám a shrneme nejčastější možnosti pro přenos řeči a zpěvu.