Substrát pro chilli papričky a papriky FORESTINA Profík 15l


164 Kč (6.5 €) vč. DPH
ks
Rychlý nákup
 
Externí sklad 7 ks
Expedujeme do: 5 - 7 dnů
 
EAN: 8595618406341
Kód: EMT06441550
 
Poštovné při platbě předem: od 50 Kč (do SR: 3.9 €)
Poštovné na dobírku: od 79 Kč (do SR: 5.5 €)
 
 
 

Vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, perlitu, jemně drceného zeolitu a jílovité složky. K vyhnojení substrátu je použita kombinace organického i minerálního hnojiva a zároveň je substrát obohacen o mořskou řasu.

Popis:

Profík – substrát pro chilli papričky a papriky je vyroben ze směsi vytříděné světlé a tmavé rašeliny, perlitu, jemně drceného zeolitu a jílovité složky. K vyhnojení substrátu je použita kombinace organického i minerálního hnojiva a zároveň je substrát obohacen o mořskou řasu. Organické hnojivo obsahuje všechny hlavní živiny i stopové prvky. Minerální hnojivo dodává rostlinám dusík a vodorozpustný vápník. Půdní reakce je upravena jemně mletým dolomitickým vápencem.

Výhody substrátu:

Složení substrátu zajištuje dobrý přístup vzduchu ke kořenům a zároveň i velmi dobrou zádržnost pro vodu a živiny.
Perlit zajištuje vysokou vzdušnost substrátu, substrát vylehčuje a zároveň reguluje půdní vlhkost.
Jemně drcený zeolit zlepšuje hospodaření s vodou, napomáhá fixaci amonného dusíku a díky vysoké schopnosti poutat živiny omezuje možnost jejich ztrát vyplavováním
obsah jílovitých částic napomáhá k zadržování vody, poutání živin i stabilizaci pH
použité organické hnojivo je ve formě mikrogranulátu, což zaručuje mnohem efektivnější rozmístění hnojiva v substrátu.
Organické hnojivo je vyrobeno ze široké škály vstupních surovin, čímž je dosaženo rovnoměrné a dlouhodobé uvolňování živin.
Dusík v minerální formě je pro rostliny velmi snadno přijatelný a vodorozpustný vápník obsažený v hnojivu má významný vliv na zdravý růst a vývoj rostlin (snižuje výskyt chorob z nedostatku vápníku, např. hnilobu na paprikách a jiných problémů souvisejících s nedostatkem vápníku)
Mořská řasa obsahuje kromě komplexního spektra živin ve snadno přijatelné formě i široké spektrum biologicky aktivních látek včetně rostlinných hormonů ze skupiny auxinu a cytokininu

Objem: 15l
 
Napište nám svůj dotaz
 

Upozornění: Vyplněný text ve formuláři bude zveřejněn na této stránce (kromě e-mailu). Nepište tedy prosím do textu své osobní údaje. Pokud nám chcete napsat soukromou zprávu, napište nám prosím e-mail.

 
 
Rychlý nákup v jediném kroku
Kontaktní údaje

Dodací údaje (všechna pole musíte vyplnit)


  •   Vyberte způsob dopravy
  •   Vyberte způsob platby