Vánoční magazín


Díky vánočnímu plánu vás nic nezaskočí

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. Ale aby takové doopravdy byly a abychom vysílením neodpadli hned u vánočního stromečku, je dobré vše si důkladně zorganizovat. Díky promyšlenému seznamu úkolů budeme svěží, a s úsměvem na tváři, i v čase předvánočním.

Adventní kalendář – tradice, která zpříjemní čekání na Ježíška

I když ve svém názvu nese název „adventní“, první okénko může naše nedočkavé dítko otevřít až 1. prosince. Na posledním dobrůtce si pochutná přesně na Štědrý den. Je spojován s křesťanskými Vánoci a dobou adventu, i když je symbolizován pouze 24 dny. Jeho nejčastější formou je papírová verze.

Tradice - vánoční koledy

Kdo si dneska nechá ujít Vánoční svátky za doprovodu koled? Tyto písně u většiny z nás nesmí v tento svátek chybět, protože k tomuto krásnému období nezaměnitelně patří. Většinou jsou zpívány v rodinném kruhu, kdy rozproudí harmonickou atmosféru a také na vánočních mších, kde krásně zní v chladném a akustickém kostele.

Na štědrovečerní stůl patří i jablko

Vůně smažícího se kapra, chladící se bramborový salát v lednici a poslední přípravy štědrovečerní tabule. Od každého cukroví troška, exotické ovoce, oříšky, něco dobrého k pití, ale také krásné, veliké červené jablíčko. Jablko není jen dekorace, kterou můžeme ozdobit hřebíčkem, převázat stužkou a doprostřed zapíchnout svíčku, ale hlavně jako součást tradice. Tradice krájení jablka.

Nákup dárků na poslední chvíli. Jak na to?

Jako každý rok i tentokrát Ježíšek zacinká zvonečkem a vzbudí v celém kruhu rodinném zvědavost, která vyvrcholí příchodem k vánočnímu stromečku. Pro děti však ta pravá zábava začne až pohledem na hromadu dárečků zabalených tak lákavě, že přímo vyzývají k rozbalení.

Jak vybrat ten pravý vánoční stromeček?

Máte raději vůni jehličí, která nám stále připomíná vánoční svátky, nebo raději rychle rozložený a zase složený vánoční stromeček? Jisté je, že jako symbol těchto nádherných dní, nemůže chybět vánoční stromeček v žádné domácnosti. Pojďme tedy vybrat ten pravý právě pro nás.

Tradice - lití olova

Tak je to tady - Štědrý den. Děti a dospělí, i když si to nechtějí přiznat, se už těší na večer. Na chvíli, kdy se budou rozbalovat dárky od Ježíška. Pokud se na něco těšíme, obvykle čas utíká jaksi pomaleji a jestliže máme dost sledování pohádek, které jsme už stejně viděli tolikrát, že je pomalu známe zpaměti, přichází ideální chvíle na tradiční lití olova.

Tradice – zlaté prasátko a kdo ho uvidí?

Snad každý dodržuje na Štědrý den nějaké tradice. Někdy se dědí z generace na generaci a jindy si rodina vytvoří svoje vlastní zvyky. Na výběr máme celou škálu od lití olova, házení střevíčkem po rozkrajování jablíček a pouštění lodiček.

Vánoční cukroví a jeho historie

Jistě je vám velice známý ten čas, kdy se všichni chystají na vánoční svátky. Shánějí se dárky, kupuje se stromeček a peče se cukroví. A právě cukroví vám při pečení krásně provoní domov a vytvoří vánoční atmosféru. Vůně se šíří, a vy máte chuť sníst to čerstvé cukroví ještě dříve, než bude Štědrý den. Kde má však tato dobrota své kořeny?

Kde mají kořeny Vánoce?

Většina z nás slaví Vánoce a těší se na přípravy těchto oslav, nakupuje dárky a zdobí stromeček, peče cukroví a připravuje večeři. Málokdo ale ví, kde se vlastně Vánoce vzaly a kde mají své kořeny. Jak vlastně vznikly Vánoce?

Jak vybírat Vánoční dárky?

Rozzářená očka dětí, vůně cukroví a jehličí, vánoční výzdoba, ale také plné obchody a všude shon a hooodně lidí. Přitom mají být Vánoce svátky pohody a klidu. Chcete také vědět jak nakupovat vánoční dárky v klidu, bez stresu a z pohodlí domova? Dobrá příprava na Vánoce nám pomůže, vše si užít tak, jak to máme rádi.

 

Nezapomeňte na dárky pro své nejbližší


Dárky pro muže

Máme pro Vás tipy na zajímavé Vánoční dárky pro tátu, přítele, manžela nebo i dědečka.

Dárky pro ženy

Čím o letošních Vánocích překvapíte svou mámu, přítelkyni, manželku nebo babičku?

Dárky pro děti

Největší odměnou za úžasné Vánoce je radost našich dětí :-) Vyberte i pro ně ty nejhezčí dárky.

Dárky pro všechny

Vyberte si z řady dárků, které na Vánoce potěší každého obdarovaného.

Kde se vzaly Vánoce a jakou mají historii?

Většina z nás slaví Vánoce a těší se na přípravy těchto oslav, nakupuje dárky a zdobí stromeček, peče cukroví a připravuje večeři. Málokdo ale ví, kde se vlastně Vánoce vzaly a kde mají své kořeny. Jak vlastně vznikly Vánoce?

Zobrazit celý příběh

Tipy na vánoční dárky pro všechny


Dárkový poukaz EMERX v hodnotě 500 Kč

DÁRKOVÝ POUKAZ JE NUTNO ZAPLATIT PŘEVODEM NEBO KARTOU. NELZE POSLAT NA DOBÍRKU. Dárkový poukaz můžete darovat jako dárek. Obdarovaný si pak…

500 Kč

Koupit dárek

Letadla na balónkový pohon HUTERMANN

Výuková vzdělávací stavebnice, která Vás seznámí s reaktivním druhem pohonu.Můžete sestavit letadlo nebo raketoplán, na modelu je nasazen…

142 Kč

Koupit dárek

Seki medium učící se univerzální dálkový ovladač. Pro 2 zařízení.

Univerzální dálkový ovladač s funkcí učení se. Umí se naučit základní povely pro 2 zařízení. Jedno pod tlačítkem A druhé pod B. Vhodný…

279 Kč

Koupit dárek

Stavebnice Tumbling robot - padající, vstávající, tančící

Užasná stavebnice seznámí uživatele s fascinujícím světem robotů. Prvním zábavným krokem je sestavení stavebnice z jednotlivých dílů…

218 Kč

Koupit dárek

 
 

Nenechte si ujít další vánoční tipy a zajímavosti

Vyplňte svou e-mailovou adresu a budete o všem vědět jako první.
Občas Vám zašleme tipy na dárky nebo informace o vánočních tradicích, výzdobě a další zajímavosti.