Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez, KS901PEK-WK


Momentálně nedostupné
 
 
EAN: 5035048545911
Kód: EMT06691003
 
Poštovné při platbě předem: od 69 Kč (do SR: 3.9 €)
Poštovné na dobírku: od 89 Kč (do SR: 5.5 €)
 
 
 

Univerzální přímočará pila vhodná pro řezání do všech materiálů vhodná pro rychlé řezání, vyřezávání, ponorné řezy a šikmé řezy. Tato pila má dostatečný výkon, zároveň je však lehká a snadno ovladatelná. Možnost řezání úkosů díky nastavení sklonu základové desky v rozsahu 0 až +/- 45° - rozšiřuje univerzálnost použití pily. Rychlá výměna pilového listu díky beznářaďovému rychloupínání. Adaptér pro připojení na vysavač pro pohodlné a efektivní odsávání prachu. Použití předkmitu zaručuje rychlejší řezání delších přímých řezů. Díky plynule nastavitelné rychlosti kmitání je možné tuto pilu bez problému použít pro všechny řezané materiály i pro komplikovanější křivkové řezy. Velké ovládací kolečko na boku stroje umožňuje jednoduše zvolit optimální rychlost kmitání. Zajišťovací spínač zaručuje pohodlné použití pro dlouhodobou práci. Nízké vibrace pro přesné řezy. Ergonomická pogumovaná rukojeť s měkkým a neklouzavým povrchem pro optimální uchopení a kontrolu pohybu. Praktický kufřík pro přenášení a uložení pily i příslušenství.

Přímočará pila je ideální pro kratší, tvarově komplikovanější řezy nebo uzavřené výřezy do dřeva o menší tloušťce, dřevotřísky, překližky, plechu a plastu. Tato pila je vybavena předkmitem - jedná se o kyvadlový pohyb pilového listu ve směru řezu, který výrazně zrychluje řezání a je vhodný zvláště pro delší rovné řezy. Pilové listy do přímočaré pily mají standardně zuby tvarově orientovány směrem nahoru, aby byla základna pily přitlačována k řezanému materiálu. Tento způsob řezání je vhodný pro hrubé řezy, protože řez není na povrchu materiálu čistý, jelikož dochází k povrchovému vytrhávání materiálu. Existují ale také pilové listy se zuby otočenými směrem dolů, které jsou vhodné pro řezy do překližky nebo pro řezání do dřevotřísky, kde potřebujeme, aby byl povrch řezu ze strany pily čistý, bez výštěpů, což oceníme například při řezání otvoru pro dřez do kuchyňské linky. Pro rovné řezy existují speciální široké pilové listy, které lépe drží směr řezu. Naopak pro křivkové řezy nebo uzavřené výřezy se hodí tenké vykružovací pilové listy.

Před samotným řezáním je důležité zvolit správný typ pilového listu. Pro každý materiál a typ řezu je vhodný jiný pilový list. Pro dřevo se používají nejčastěji pilové listy z HCS uhlíkové oceli, pro řezání do kovu pilové listy z HSS rychlořezné oceli, pro komplikované tvarové řezy jsou vhodné bi-metalové pilové listy, které jsou tvarově více flexibilní, a prakticky nedojde k jejich zlomení. Pilové listy se dále liší délkou, velikostí a roztečí zubů – pro rovné, hrubé a rychlé řezy je vhodné použít větší zuby s větší roztečí, pro přesné řezy nebo křivkové řezy jsou vhodnější zuby malé s menší roztečí. Pro tvrdé dřevo jsou vhodnější menší zuby, pro měkké dřevo jsou vhodné větší zuby. Menší zuby řežou pomaleji, větší zuby rychleji. Existují také univerzální pilové plátky s proměnnou progresivní roztečí zubů, kde začátku pilového listu jsou zuby menší a na konci zuby největší roztečí. Pokud řešíte nákup pilových listů, je nejvhodnější pořídit si sadu různých pilových listů a tuto sadu případně doplnit některými speciálními listy, jako například širokým pilovým listem pro přímé řezy nebo vykružovacími pilovými listy.

Technické údaje:

Příkon: 620 W
Napájecí napětí: 230 V
Plynule nastavitelné volnoběžné otáčky: 0 – 3 000 ot./min.
Elektronická regulace otáček: ano
Předkmit: ano
Zarážky nastavení pokosu základové desky: 0° / 22,5°/ 45°
Maximální hloubka řezu (dřevo / ocel / hliník): 90 / 8 / 15 mm
Délka zdvihu: 19 mm
Měkká rukojeť: ano
Beznářaďové upínání pilového listu: ano
Ventilátor pro ofuk: ano
Délka přívodního kabelu: 2,0 m
Hmotnost: 2,3 kg
Akustický tlak: 88 dB(A)
Akustický výkon: 99 dB(A)
Vibrace: 12,3 m/s2
Balení: plastový kufr

Příslušenství:

1x univerzální pilový list pro řezání do dřeva
1x široký pilový list pro přímé řezy do dřeva
Přípojka pro odsávání prachu

Fotogalerie
Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez,  KS901PEK-WK Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez, KS901PEK-WK
 
Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez, KS901PEK-WK
 
Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez, KS901PEK-WK
 
Pila přímočará BLACK & DECKER 620W, kufr, 90mm prořez, KS901PEK-WK
 
 
Napište nám svůj dotaz
 

Upozornění: Vyplněný text ve formuláři bude zveřejněn na této stránce (kromě e-mailu). Nepište tedy prosím do textu své osobní údaje. Pokud nám chcete napsat soukromou zprávu, napište nám prosím e-mail.